У 10 закладах загальної середньої освіти Великодимерської громади навчається 4 тис. 200 учнів, дошкільні підрозділи відвідує 845 вихованців. Під час широкомасштабного вторгнення росії на територію України з 23 населених пунктів Великодимерської селищної територіальної громади 19 було окуповано. Серйозних руйнувань зазнали 5 комунальних закладів освіти:

  • Повністю зруйновано вибухом приміщення школи у селі Богданівка, де навчалось 401 учень. Наразі приміщення закладу непридатне для провадження навчального процесу (ознайомитися з фото можна тут: https://cutt.ly/UZmf5Ug).
  • Зруйновано та розграбовано приміщення школи в селі Плоске, де навчалось 244 дитини. Згоріло 35% будівлі школи, потребують заміни 56 вікон, пошкоджено 15 дверей, дах, система опалення, освітлення, огорожа, пожежна сигналізація. Наразі приміщення закладу непридатне для провадження навчального процесу (ознайомитися з фото можна тут:https://cutt.ly/fZmgpxy).
  • Внаслідок обстрілів із ракетних систем залпового вогню та ствольної артилерії критичних пошкоджень зазнала школа у селі Бобрик, де навчалося 239 дітей. Пошкоджено 120 вікон, 25 дверей, вибито стіну, пошкоджено частково дах, внутрішні стіни коридорів. Наразі приміщення закладу не здатне в повному обсязі забезпечити освітній процес для учнів (ознайомитися з фото можна тут: https://cutt.ly/7ZmgInn).
  • Пошкоджено та розграбовано школу в селі Русанів, де отримували освіту 158 дітей. У приміщенні закладу вибито стіну, пошкоджено 76 вікон, 4 дверей, не працює система опалення та водопостачання. Наразі приміщення закладу не здатне в повному обсязі забезпечити навчальний процес для учнів (ознайомитися з фото можна тут: https://cutt.ly/MZmghl7).
  • Пошкоджено ліцей у селі Велика Димерка, де навчається 1476 учнів. Пошкоджено 15 вікон, 46 дверей, 3 подвійних дверей. Наразі приміщення закладу ремонтується та готується приймати дітей з нового навчального року.
  • 3 автобуси для підвезення дітей на навчання були спалені окупантами (ознайомитися з фото можна тут: https://cutt.ly/iZmgn1U).
  • Проте, 95% дітей, які навчались у школах громади, до 1 вересня 2022 року повернулися до дому та отримують освіту на території Великодимерської громади


Поділитися: